1987
Historie klubu Delta začíná již v době reálně se rozpadajícího socialismu, přesněji 5. května roku 1987. Od začátku činnosti až do vzniku výhodněji situovaného Dejvického divadla byl klub koncipován převážně jako divadelní scéna. Útočiště v totalitních dobách zde našlo především "VOLNÉ SDRUŽENÍ REŽISÉRŮ" (např. hry "Ubu se vrací", "Ó velký Buddho, pomoz jim", "Kuřecí hlava). Ale nejen to, divadlo na Deltě si získalo návštěvníky také proto, že se na jevišti vystřídaly soubory, jejichž jména mluví sama za sebe - HADIVADLO, DIVADLO NA PROVÁZKU, OCHOTNICKÝ KROUŽEK, SKLEP..., ze zahraničních DĚREVO, OSSEUS LABYRINTH... Později, vzhledem k všeobecnému poklesu zájmu o divadlo v porevolučním období, byla divadelní představení uváděna spíše ojediněle, ovšem kvalita byla stále na vysoké úrovni (vrcholem v této době byla pražská premiéra zpracování dramatu Ladislava Klímy "Lidská tragikomedie" v podání brněnského HADIVADLA).
1988-1989
Koncerty na Deltě se začaly pořádat v sezóně 88/89. Zprvu byla hudební produkce pouze zpestřením, během času se však koncerty staly stěžejním bodem dramaturgie.
1991-1993
V roce 1991 se začala úspěšně rozvíjet spolupráce s nově vzniklými koncertními agenturami. Klub do současnosti pravidelně uvádí přední tuzemské kapely (TATA BOJS, UŽ JSME DOMA, GNU, MCH BAND, GARAGE, HM..., ECHT!, POSMRTNÉ ZKUŠENOSTI, JABLKOŇ...), přičemž pro řadu z nich je Delta domovskou scénou. Zároveň však dává prostor mladým začínajícím skupinám. Dramaturgie není zaměřena jednostranně, o čemž svědčí fakt, že se na pódiu střídají veteráni české rockové hudby (VLADIMÍR MIŠÍK & ETC, KRAUSBERRY...) s nadějemi taneční scény (FLOEX, VENEER...), punkové kapely (POŽÁR MLÝNA, PLEXIS...) s "folkovými" písničkáři (JIŘÍ SCHMITZER, MARTIN HEJNÁK), balkánské rytmy (NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK, AHMED MÁ HLAD) se španělskými (ZUZANA NAVAROVÁ), či třeba muzika středověká (PSALTERIA) s muzikou experimentální, mnohdy futuristickou (zejména některé projekty na každoročním festivalu ALTERNATIVA).
Kromě koncertů jednotlivých kapel se osvědčily různé formy festivalů: FESTIVAL INDUSTRIÁLNÍ HUDBY, ROCK NA RUZYNI, HANSPAULKA NA DELTĚ, TEPLICE V PRAZE, DVA DNY KRAVÁLU Z PLZNĚ ANEB PLZEŇ V PRAZE, SLET BÁSNÍKŮ, TÓNY A TVARY.
V srpnu 1992 zahájil klub Delta ve spolupráci s agenturou RACHOT volný cyklus HUDBA NA OKRAJI věnovaný alternativní hudbě. V jeho rámci vystupovaly světové špičky alternativní hudby jako např. ELLIOT SHARP, CHRIS CUTLER... V letech 1993 a 1994 vystoupila v rámci tohoto cyklu exkluzivně i známá švédská skupina FLESHQUARTET, jejíž dva koncerty snesou s odstupem času přívlastek legendární.
V sezóně 91/92 vznikl vlastní divadelní soubor SEVEROAMERICKÉ DIVADLO V PRAZE (nastudované hry byly v angličtině, kritika příznivá, divadlo předběhlo dobu ve všech směrech, ovšem soubor vystupoval pouze jednu sezónu). V současné době jsou divadelní představení na Deltě vyjímečná a možnost dostávají spíše začínající mladé soubory.
1994 - 2004
V roce 1994 byla Delta vybrána k reprezentaci alternativní hudby na TÝDEN ČESKÉ KULTURY ve Finsku, kde na několika koncertech v Tampere a Helsinkách představila pět "svých" kapel (tedy kapel na Deltě pravidelně hrajících).
Kromě hudby je možné zajít na Deltu také do kina. To nabízí to kvalitnější z distribuční nabídky, filmy klubové, každoročně přehlídku Projekt 100, a výjimečně formou přehlídek např. tvorbu studentů pražské FAMU.
Foyer klubu slouží také jako výstavní prostor - na přelomu osmdesátých a devadesátých let zde vystavovali mj. lidé z okruhu Pražské pětky, v současné době se zde uplatňují zejména mladí, začínající umělci.
od 2004
V červnu 2004 byla ukončena činnost klubu Delta jako příspěvkové organizace Dejvického divadla (MČ Praha 6) a od července 2006 provozuje klub Zuzana Jáchymová jako fyzická osoba. Dramaturgie zůstala víceméně nezměněna a vychází ze zkušeností z minulých let. Umístění klubu na okraji Prahy není sice výhodou, avšak věrné své návštěvníky Delta má a stále platí, že lidi jezdí na Deltu hlavně za muzikou. S poměrně slušným zvukovým aparátem a výbornou akustikou sálu zde často bývají ojedinělé koncerty. A tak se klub Delta v roce 2007, jako jeden z mála klubů v Praze, dožije svých dvaceti let existence. Oslavy jsou již v plném proudu a kapely, které Vám a Deltě popřejí jsou právě ty, které během dvaceti let na Deltě vystupovaly. Předzvěstí koncertů byl loňský koncert TATA BOJS, kteří s předstihem popřáli již 20. prosince 2006 a tak oficiálně odstartovali 20 LET NA DELTĚ.
Nastal veselý a oslavovací rok 2007, dvacetiletí Delty proběhlo tak, jak se na takový skvělý klub sluší a v oslavný den 5.5.2007, kdy na den přesně byla před dvaceti lety otevřena Delta, proběhlo vše v odpovídajícím duchu. Výroční dort rozkrojil Martin Velíšek, jakožto naše výtvarná opora ve všech delťáckých dobách. Bohužel veselost z oslav již narušila zpráva o tom, že objekt Delta bude v nejbližších dobách prodán a tak jsme se tímto mohli začít chystat na konec Delty. Přestože jsme stále doufali, že opět smutné zprávy překoná zpráva jiná - veselá a že to jako vždy nějak dopadne, osud rozhodl jinak a tak jest sezóna 2007-2008 pro Deltu sezónou poslední a paradoxně jsme částečně slavili dvacet let a částečně se loučili.
Všechny akce počátkem roku 2008 až do posledního dne byly rozloučením d Deltou a se všemi miláčky kolem Delty. Poslední koncertní akce proběhla 3.5.2008 a společně s Radomilem Uhlířem nás na poslední cestu doprovodil Toníček Ducháček se svou partou Garage.
SBOHEM A ŘETĚZ ...
HM... DOHRÁLI JSME ...