ČÍSLO 12/2000

V minulém díle Pozorovatelny jsem se rozepsal o svém tápání nad pojmy remix či skladba s použitým samplem. Netvrdím, že jsem si v tom během uplynulého měsíce udělal jakkoli jasněji, naopak, rozhodl jsem se na tomto zmatku podílet vlastním činem. A nejen vlastním. Honzu Muchowa, který má v sousedním časopise Rolling Stone obdobně koncipovanou rubriku Mucholapka, napadlo, že bychom si naše rubriky mohli navzájem zremixovat. To mi přišlo zajímavé! Měl jsem k dispozici dvě jeho „Lapky“ a z nich jsem vytrhával a opět slepoval nové smysly a nesmysly. Dal jsem si pravidlo, že nesmím vepsat ani jedno své slovo a ani jakékoli pozměnit (upravit koncovku nebo podobně). Jen přeskupovat a přerovnávat, maximálně udělat tečku, pomlčku či velké písmeno. Toto pravidlo jsem dodržel. Možná právě to bude jediná zajímavá věc v tomto díle, ale někdy a někdo to přeci zkusit musí, že. Berte to tedy jako náš příspěvek do vánočně-silvestrovského čísla.
Jak dopadl Honzův pokus a jaká pravidla pro remixování si zvolil či zda se do toho vůbec pustil, momentálně nevím. (... teď už to víme, podívejte se sem). Nechám se spolu s Vámi překvapit. Každopádně zde je můj první textový remix, co jsem kdy vytvořil:

Ten rok hezky začíná přijel kamarád John není to moc příjemné oblíbené desky nebudou rotovat přemýšlejte jak mohl uniknout na křídlech andělů. Nakonec vytáh' se slovy „léto vrať se zpátky“.

Má „5. Element“ vliv v českém hudebním průmyslu?

Vegetariánské párky ze sedmdesátých let (jen pro silnější povahy) díky Viktore, pro tentokrát jste mě zachránil vy.

Zkuste si pro snazší orientaci zazpívat Top 40 někde uvnitř Miloše Zemana. Trochu rozdíl, ne ??

Future Sound jako dárek pro maminku která tam pyšně visela na poslechových stojanech.

Mě osobně pět spojených kruhů bez Viktora Sodomy nezajímá.

Přece jen někdo na masopustu na počest spuštění Temelína začal poslechem ještě jednoho kandidáta - Milese Davise. To co se mu líbí v Čechách vůbec neprodávají.

Já vždycky čtu všechny noviny a časopisy věřte mi jako idiot.

Pochopím totiž totálně bezradného jako vhodný dárek k svátku amatérů.

Staňte se vlivnými - POZORUJTE Karla Poborského vrátil se z procházky po městě.

Lhal jsem do školy už mě nevemou není to moc příjemné. Ten novej školní rok hezky začíná - od konce.

Mirek Dušín bez Lukáše Pollerta zpravil v jednom bazaru žebříček prodejnosti alb přičemž nemá část receptu.

Někomu platí kabelovou televizi The Tchendos. Přece jen někdo.

Teď už to zkrátím. Doporučuji odjet z Londýna do Prahy od matky k dceři. Bude se vám zdát o pírkách.

Tohle je nejtěžší kousek: zkuste porovnat vesmírného válečníka a televizní přijímač - trochu rozdíl, ne ??

Zdá se Vám to poněkud matoucí? Ani se Vám nedivím. Ale i takhle se dá poslouchat současná hudba! Co říci závěrem? Snad jen jedno: Kdybyste viděli mouchu s králíkem, kterýho přinesla rybka, možná byste taky psali takovýhle věci!

M a r d o š a
mardosha@noise.cz